Bize Ulaşmak İsterseniz

mrsbarancetin@hotmail.com

25 Eylül 2015 Cuma

Biotin Hapı ile Saç Uzatma
          Uzun bir süre ara verdiğim bloguma yeniden yazmaya başlamış bulunmaktayım. Bu zaman diliminde birçok ürün deneyimledim ve  farklı ürünler hakkında fikir edindim. Eski bloguma yeni girişimi biotin hapı ile yapmaya karar verdim.

Saçım yazın başında belime gelmişti ancak uçlarındaki kırıklar ve aşırı kuruluk sebebiyle çok fazla dökülmeye başladı. Bende ani bir kararla kuaföre gittim ve 5 parmak uçlarından kesip hafif kat verelim dedim. Ancak kuaförüm 5 parmağı 4le çarptığı için saçlarımı omuzlarımın biraz altında kesti. Kuaförde herhangi bir şey anlamadım saçımı kurutmasına bile izin vermedim ve orada hemencecik bir topuz yaptım ve eve attım kendimi. Duşu aldıktan sonra aynanın karşısındaki hayal kırıklığımı anlatamam. Ardından tabi sürekli saç uzatma yöntemlerini tarattım internetten. Saçımı artık sağlıklı uzatmak istiyordum. Belime geldiğinde eskisi gibi kırık ve kuru olmamalıydı.Bu nedenle düzleştiriciden, maşadan ve kurutma makinesinden olabildiğince uzak durmaya çalıştım. 1.5 ay sonra resimleri karşılaştırdığımda aradaki farka inanamadım saçlarım yaklaşık 5 parmak uzunluğunda uzamıştı. Bunun nedenini düşünmeye başladım ve biotin hapından olduğunu öğrendim. Ben biotin hapını saç uzattığını bilmeden kullanmaya başlamıştım. Tırnaklarım kırılıyor diye takviye olarak alıyordum ancak daha sonra saçları uzatmada işe yaradığını öğrendim. 1.5 aylık sürede saçıma ek olarak Barcelino Yağını kullandım ancak saça yapılan bakımların içten oldukça daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. Bu nedenle asıl işe yarayanın biotin hapı olduğunu söyleyebilirim.

Peki Nedir Biotin Hapı ?
          Biotin hapı 5 mg ve fazlasını aldığımız takdirde saçlarımızın uzamasını destekleyen bir vitamin. Vücuda herhangi bir zararı yok ve fazlası bir şekilde vücuttan dışarı atılıyor. Bazı kullananlar biotin hapının sivilce yaptığını, bazıları ise vücudumuzdaki tüylerin daha hızlı uzamasına neden olduğunu iddia ediyor. Bende sivilce yapmadı. Gece yatarken içilmesinin daha yararlı olduğunu söyleyenler var, bunu öğrendikten sonra öyle kullanmaya başladım. Folik asitle alındığında saçın daha hızlı uzadığını söylüylar. Ancak onu da deneyimledim. Bana bu şekilde bile baya bir fayda sağladı. Ayrıca Biotin hapı saçı güçlendiriyor ve dış etkenlere karşı koruyormuş. Bu nedenle saça ısı uyguluyorsanız daha az bir yıpranmayla karşılaşacaksınız demektir. Ben de saçıma 3  gün sonra brezilya fönü yaptıracağım ve uzatma işlemlerime devam edeceğim. Umarım hepimiz kısa sürede istediğimiz saçlara kavuşuruz. Sevgiyle kalın, ışıl ışıl ışıldayız cankuşlar! :)

2 yorum:

  1. bu da benim deneyimim :http://estantanies.blogspot.com.tr/2016/07/solgar-biotin-5000mcg-ve-sivilceler.html

    YanıtlayınSil
  2. Ya ben. Yarin alicam. Biotin 5 mg olanini. Kulanicam. İnsallah uzar savlarim ya insallah. 3 ay bunu kulanicam. 3 aydan sonra. Kecicem 10.000 mg olanina. Bakalim nolucaq. Sabirsizlikla kullandim ani bekliyorum. 😚😘😚😘😚😘

    YanıtlayınSil